HOLOTROOPSE HINGAMISE KOOLITUS

22 – 25 märtsil 2018

Algallika keskuses

text in english here 

Holotroopne hingamine on võimas lähenemine eneseavastamisele ja tervenemisele, mis on välja arendatud Stan ja Christina Grofi poolt. Holotroopne hingamine integreerib endas tänapäeva teaduse uuringud, antropoloogia, erinevad süvapsühholoogiad, transpersonaalse psühholoogia, idamaade vaimsed praktikad ja erinevad müstilised traditsioonid.

Kursust juhendab Ole Ry

Ole Ry

Ole Ry on õppinud otse Stanislav Grofi käe all holotroopse hingamistöö praktikuks. Ta on Taani Psühhoteraapia Ühingu ja Rahvusvahelise Holotroopse Hingamistöö Ühingu liige (AHBI), rahvusvaheline õpetaja ja seda tööd teinud palju aastaid erinevates riikides. Ta elab nii Taanis kui ka Findhorni vaimses öko-kogukonnas Shotimaal.

Ole Ry on ka TRE meetodi väljaõppe koolitaja ja psühhoteraapia õppejõud. Ole Ry on hariduselt psühhiaater, tema koduleht: www.holoworld.dk

Nimetus holotroopne (kreeka k. holos= terviklik ja trepein= edasi liikuma) tähendab „liikumist terviku poole“. Selles meetodis kasutatakse psüühikale omast spontaanset iseeneslikku tervenemise potentsiaali. Tervenemine toimub muutunud teadvuse seisundis, mis tekitatakse süvendatud hingamise ja vastava muusikaga spetsiaalses koosluses. Energia võimas vabanemine ja mandala joonistamine on samuti holotroopilise protsessi tähtsad elemendid. Sügava hingamise, inspireeriva muusika ja vabastava kehatöö abil on võimalik jõuda teadvuse tasanditeni milleni muidu on väga raske jõuda. Holotroopse hingamistöö läbi aktiveeritakse meie sisemise – füüsilise, psühholoogilise ja vaimse – tervenemise potentsiaal.

HB piltHolotroopiline hingamine vahendab juurdepääsu kõikidele inimkogemuse tasanditele, sisaldades olulisi lapsepõlve mälestusi ja teisi eluloolisi sündmusi, üksteisele järgnevaid psühholoogilis-vaimseid surmasid ja ümbersünde ning laias spektris transpersonaalseid, vaimseid kogemusi. Praktilistes sessioonides vahetavad osalejad partneritega kogeja ja toetaja rolle.

Holotroopse hingamise teooria ja praktika on kirjeldatud Stanslav Grofi ja Christina Grofi raamatutes. Neli raamatut on tõlgitud ka eesti keelde: Stanislav Grofi „Tuleviku psühholoogia“ (Väike Vanker, 2008), Stanislav ja Christina Grofi “Holotroopne hingamine” , “Kosmiline mäng” ja “viimane Teekond” (Eesti Transpersonaalse Psühholoogia Ühing).

Kursus toimub inglise keeles tõlkega eesti keelde.

Holotroopilises hingamistöös on ka teatud vastunäidustusi ning juhendajad saavad paremini toetada kui on teadlikud terviseprobleemidest, seega palume Sul registreerimsel täita vastav meditsiiniline ankeet, kursuse korraldaja saadab selle ankeedi Sulle enne kursust.

Kursus algab neljapäeval kl.17.00 ja lõpeb pühapäeval kl.13.00

Neljapäeval toimub sissejuhatus. Kaks hingamisseanssi toimuvad reedel ja laupäeval, hingatakse paarides (kus üks on toetaja ja teine hingaja rollis). Igaüks saab 2 hingamisseanssi ja 2 kogemust hingaja toetaja rollis, mis on kogu protsessi osa. Pühapäeval toimub kogemuste integratsioon ja lõpetamine.
Holotroopse hingamise seansid on pikad, umbes 3-4 tunnised ilma kindla lõpuajata seansid, st et igaüks lõpetab endale sobival ajal, olles seesmiselt täielikult lõpetanud ja juhendajate poolt toetatud nii vaimselt kui kehaliselt. Ole Ry  on ka suurepärane kehaterapeut ja julgustab keha liikumist seansi ajal (pikali olles),  ta oskab inimese läbi viia igasugustest kehalistest ja hingelistest pingetest.

Loe intervjuud Ole Ry  ja Susanne Andresiga – artiklit “Hingamise Ime” – Holotroopsest hingamisest Tervis Yksis

Kursuse osalustasu on 340€.
Kohtade arv on piiratud!

Registreerumiseks palun tasu 200 EUR OÜ Teine Tee kontole EE944204278603320902 Eesti Krediidipangas, selgituseks “Holotroopne hingamine märts 2018” ja saada oma kontaktandmed ja majutussoov alloleva vormi kaudu.
Registreerumistasu ei tagastata osalemisest loobumisel hiljem kui neli nädalat enne kursuse algust või kohale mitteilmumisel.

Kursuse tasule lisandub toit ja majutus.

Toitlustamine (maitsev taimetoit) kogu kursuse jooksul maksab 51 EUR /inimene.
(neljapäeval õhtusöök, reedel hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, laupäeval hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, pühapäeval hommikusöök)
Majutus:  Algallika keskuses on piiratud arv majutuskohti (2 – 4 inimese toad). Toas majutuseks on vajalik eelnev broneering.

Üks koht kursuse ajaks (3 ööd) maksab:

  • kaheses toas  47€ (3 ööd)
  • kolmeses toas  38€ (3 ööd)
  • neljases toas 29€ (3 ööd)

Info: Tiia Lõoke, tel 5178313

Registreerumiseks täida see vorm:

Nimi (nõutav) :

Email (nõutav) :

Telefon (nõutav) :

Majutuse soov : 2ne tuba3ne tuba4ne tuba

Märkused, kas vajad transporti või saad kedagi auto peale võtta ja muu info:

Kodulehe-slider

Algallika keskus on just sedalaadi vaimse arengu kursusteks loodud koht, kus pärast süvitsiminekuid endasse saab minna jalutama mere äärde või kadakarajale, nautida sauna ja lõket.

Algallika keskusesse kohaletuleku juhtnöörid on siin…

img_2977

20110825-201239_5185 217115